Swarm 4.0′da İstatistiksel Yenilikler!

Her gün ofisten alışveriş merkezine, plazalardan restoranlara, pek çok farklı yere giderek gününü değerlendiriyorsun. Peki en sık gittiğin mekanlar nereler? En çok hangi arkadaşınla birlikte check-in yapıyorsun? 

Swarm’un yeni güncellemesi ile nerede daha çok check-in yaptığını, en çok kimlerle vakit geçirdiğini, hangi kategoride daha fazla bulunduğunu hatırlamak artık çok daha kolay! Fotoğraf paylaşmayı çok mu seviyorsun? Swarm’un yeni güncellemesi ile fotoğraflar da artık çok daha gösterişli.

Swarm’un bir diğer yeniliği ise ‘Haftalık Swarm’. Haftalık Swarm, sana arkadaşlarının haftalık check-in’lerini liste halinde sunuyor. Bu liste kullanıcılara haftalık bildirim halinde geliyor. Hadi, sen de yenilenen Swarm’u bir an önce dene!

 

Foursquare Attribution İle Mağaza Trafiğinizi Ölçümleyin

Foursquare geçtiğimiz günlerde dijital stratejinizin gerçek hayatta mağazanıza sağladığı trafiği ölçümleyebileceğiniz Foursquare Attribution‘ı lanse etti.

Foursquare’in first-party lokasyon verileri sayesinde kampanyalarınızın gerçek hayata yansımalarını görebileceğiniz Foursquare Attribution şimdilik sadece ABD’de kullanılabiliyor.

Foursquare’in üst düzey yöneticilerinden (President) Steven Rosenblatt Foursquare Attribution lansmanını takiben Super Bowl için yaptıkları Attribution çalışmasını bir blog yazısı ile paylaştı. Bu verilere göre,

  • Hyundai, NFL resmi sponsoru, otomotiv firmaları arasında mağaza trafiği en çok artan marka oldu. Super Bowl öncesi iki hafta ve sonrası karşılaştırıldığında mağaza trafiğinde %5 artış gözlemlendi.
  • Taco Bell ve Jack in the Box trafiklerinde ise ortalama %7 ile %10 aras bir artış görüldü.
  • Red Lobster trafikleri ise Super Bowl’u takip eden hafta tam %12 artış gösterdi.

Foursquare ve Swarm’un tüm dünyada 50 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların check-in verileri sayesinde Foursquare’in haritalamadığı lokasyonlar yok denecek kadar az.

Mall of America Place Shapes from Foursquare on Vimeo.

Attribution henüz Türkiye’de kullanılamıyor olsa da PUBLIK ile gerçekleştireceğiniz Foursquare kampanyalarınızın mağaza trafiğinize yansımalarını ölçümlemeniz mümkün.

Foursquare reklam modellerinden Promoted Places ve Place Based Ads kullanarak Türkiye’de yapılan kampanyalar sonrasında aldığımız raporlar ile kampanyalarınızın geri dönüşlerini görebilirsiniz.

Bize foursquare@publik.com.tr‘den ulaşarak merak ettiklerinizi paylaşabilirsiniz.