PUBLIK Mixx’lendi!

Dün akşam Shangri-La İstanbul’da gerçekleşen Mixx Awards Türkiye 2015′ten Pantene için hayata geçirdiğimiz  ”Pantene’le Yaz” Foursquare API projesi ile Mekan Temelli Reklam kategorisinde Gümüş Mixx ile döndük.

Yaz aylarında yaşanan saç problemlerine özel çözümler sunan Pantene ürünlerini tanıtmak üzere Pantene ile daha güzel bir yaz için “Pantene’le Yaz” projesini hayata geçirdik. Yaz aylarında Foursquare kullanıcılarına doğru yerde, doğru anda, doğru mesajla ulaşmayı hedefledik.

Projeyi Foursquare ve Swarm’da farklı lokasyonlara özel farklı mesajlar ve görsellerle duyurduk. Sık gezenlere tatil, yazlık mekanlara, sahillere, plajlara gidenlere plaj, sağlıklı yaşayan ve spor yapanlara fitness, güzellik salonlarına gidenlere ise güzellik temalı mikrositeler hazırladık.

Mikrositeye Foursquare hesapları ile giriş yapan kullanıcılar, geçen yaz yaptıkları check-inlere göre saçlarının en çok nerelerde yıprandığını gördüler, bu yaz daha sağlıklı saçlara sahip olmak için kendilerine özel Pantene saç bakım ürününü öğrendiler. Ayrıca Pantene alışverişlerinde kullanabilecekleri Migros ve Tansaş’larda geçerli indirim kodlarını aldılar.

İki ay devam eden bu kampanya boyunca Foursquare reklam modelleri ile 3,5 milyondan fazla gösterim sağlandı, 35 binden fazla kullanıcı mikrositeye giriş yaptı, 38 binden fazla oturum açıldı. Hedef kitleye Pantene ile yazın sağlıklı saçlara ulaşmanın incelikleri gösterildi.

Mixx Awards Türkiye 2015′te Mekan Temelli Reklam kategorisinde Gümüş MIXX sahibi olduğumuz projenin case study videosu da yine PUBLIK’e ait. Videomuzu buradan görüntüleyebilirsiniz.

Pantene marka ekibi ve Vivaki’ye bu güzel çalışmanın gerçekleşmesine fırsat tanıdıkları için çok teşekkürler!

Foursquare API projeleri ile ilgili bilgi almak için foursquare@publik.com.tr‘den, case study çalışmaları için ise cevaptv@publik.com.tr‘den bize ulaşabilirsiniz.

Swarm’da coin’leri harcama zamanı!

Swarm’a yeni gelen güncelleme ile artık coin’lerimiz daha da değerleniyor. Her check-in yaptığımızda kazandığımız coin’ler ile bir süredir tanışıyoruz. Hepimiz uzun zamandır yaptığımız check-in’lerle coin’lerimizi biriktirdik ve şimdi onları harcama şansımız var.

Pamuk eller cebe! Artık sticker’ları yükseltmek için coin’lerimizi kullanabiliriz. Peki bunu nasıl yapıyoruz?

Bildiğimiz gibi gittiğimiz mekanlara check-in yapıp doğru sticker’ı kullandığımızda ekstra coin kazanıyoruz. Şimdi bu zor kazanılan coin’leri sticker’ları yükseltmek için kullanma zamanı! Ve bu yükseltilmiş sticker’lar sayesinde sonraki check-in’lerimizde coin’lerimizi daha da arttırabiliriz!

Uygulamayı güncellediğinizde Sticker’larınızı çoğaltma seçeneklerini detaylıca göreceksiniz. Swarm’ın iPhone ve Android için geliştirmiş olduğu bu yeni güncelleme ile Leaderboard’da en üst sıralarda yer almanız artık çok daha kolay! Swarm’ın bu yeni güncellemesi en kısa zamanda Windows Phone’a da gelecek.