Geçen Ramazan Swarm’da Neler Oldu?

Foursquare’in Türkiye’deki tek pazarlama ortağı olarak, geçtiğimiz sene Ramazan ayında Swarm kullanıcılarının davranışlarından oluşan verileri infografik haline getirdik.

Ramazan ayında check-in’lerde en çok kullanılan 15 kelimenin arasında hayırlı cumalar, sonunda, sahur vakti, hayırlı iftarlar, ziyaret ve iftar vakti kelimeleri yer alıyor.

Bu aya özel check-inlerde en çok kullanılan sticker’larda ise yemek ikonlarının olduğu sticker’lar ilgi çekiyor. Ayrıca en çok kullanılan sticker’lar arasında futbol topu sticker’ı bulunuyor. Bunun sebebi geçtiğimiz Ramazan ayına denk gelen Dünya Kupası.

Ramazan ayında en çok check-in yapılan kategorilerin başında kafeler, evler ve yaz ayı olması sebebiyle açık alanlar geliyor.

Foursquare ve Swarm reklamları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Foursquare’den FIFA Women World Cup’a Özel Sticker!

Foursquare, FIFA Women World Cup’a özel bir sticker hazırladı. Swarm’un sticker defterinde yer alan diğer sticker’lar gibi oldukça eğlenceli olan bu sticker tahmin edeceğiniz üzere tam da FIFA Women World Cup’a uygun olan bir futbol topu.

Bu özel sticker’ı check-in’lerinize eklemek için öncelikle anahtar kelimeyi check-in’inize yazmanız gerekiyor. Mekan sınırlaması olmadan nerede olursanız olun yaptığınız check-inlerde eğlenceli top sticker’ını “goal” yazarak check-in’lerinize ekleyebiliyorsunuz.

Foursquare’in kullanıcılarına özel hazırladığı bu sticker’lar gün geçtikçe çoğalacaktır. Geçtiğimiz günlerde Foursquare ekibinin Türkiye’ye özel ilk olarak hazırladığı 19 Mayıs sticker’ı ve ona ait dataları paylaşmıştık. Konu ile ilgili blog postumuza buradan ulaşabilirsiniz.