LinkedIn, Lynda.com’u satın aldı!

LinkedIn, Careerify ve Refresh.io satın almalarından sonra online eğitim platformu olan Lynda.com’u 1,5 milyar dolar karşılığında bünyesine aldı.

LinkedIn Lynda ile kullanıcılarına yeteneklerini geliştirmeleri ve yeni yetenekler kazanabilmeleri için online eğitimler sunacak.

Satın alma ile ilgili LinkedIn CEO’su Jeff Weiner, “Bu anlaşma LinkedIn’e 350 milyon kullanıcıya yeteneklerini geliştirebilecekleri ve eğitim alabilecekleri bir platform oluşturma imkanı sağlayacak” dedi.

Lynda’nın kurucusu Lynda Weinman ise bu satın almayı LinkedIn aracılığıyla, “Bu, insanların her zaman her yerde sınırlar olmadan öğrenmesini sağlayacak tarihi bir an. LinkedIn’in bizim misyonumuza tam anlamıyla uyduğunu ve isteklerimizi insanlara sunabileceğini düşünüyoruz.” diyerek duyurdu.

LinkedIn, Refresh.io’yu satın aldı

LinkedIn, yeni satın almalarla büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay yetenek satın alma platformu Careerify’ı satın alan LinkedIn, bu sefer kullanıcılar arası bağlantıları güçlendirmek için Refresh.io’yu satın aldı.

Refresh, tanıştığınız kişiler hakkında detaylı bilgiler sunan ve veri ölçümlemesine odaklanan bir IOS uygulaması olarak hizmet veriyordu. Refresh ile arama motorları ve sosyal ağlar üzerinden arama yaparak istediğiniz kişiyle ortak yönlerinizi ve önemli bilgileri edinebilirsiniz. Uygulama, 15 Nisan’dan itibaren kullanımdan kaldırılacak ve adım adım LinkedIn’e dahil edilecek.