Nivea kampanyamız Google Başarı Hikayeleri’nde


Geçtiğimiz hafta PUBLIK olarak yine bir başarıya imza attık. YouTube kampanyalarımızdan birinin Google Başarı Hikayeleri arasına girdiğini bildirmekten gurur duyuyoruz.

PUBLIK olarak, uzun zamandır Arama Ağı (Search Network) ve Google Görüntülü Reklam Ağı’nı (Google Display Network) aktif ve verimli bir şekilde kullanıyoruz ve YouTube reklamları Türkiye’de başladığından beri bu alanda da başarılarımızı görmek bizi onurlandırdı. Yaptığımız kampanyalar arasından Nivea Black&White deodoranları ile olan çalışmamız da yakın zamanda Google Başarı Hikayeleri arasıdaki yerini aldı.

Yaklaşık 30-35 gün süren kampanya boyunca yaptığımız optimizasyonlar ve hedeflemeler sonucunda toplamda 1 milyondan fazla video gösterimi elde ettik.
Kampanyamız TrueView kullanımı sonucunda ücretlendirilmeyen tıklamalar, yarı izlenmeler ve banner görüntülenme sayesinde, yatırımın 2.7 katı kadar reklam faliyeti kazanmış oldu. Kampanya sonuçları ile ayrıntılı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.

PUBLIK olarak kampanyalarımızda en etkin sonuçları alabilmek için öncelikle hedeflemelere büyük önem veriyoruz. Müşterinin hedeflerini ve amaçlarını öğrenip sonra YouTube hedeflemeleri hakkındaki know-how’ımızı kullanarak kampanyayı oluşturuyoruz. Demografik hedefleme, ilgi alanları, kelime hedeflemesi gibi farklı hedefleme yöntemlerini deneyerek, performansa göre bunları yarıştırıyor, birleştiriyor, ayırıyor, en iyi optimizasyon yöntemlerini uyguluyoruz. Ayrıca NIVEA gibi uzun soluklu ve daha önce kampanyalarını yaptığımız müşterilerimizle remarketing de yaparak daha önce NIVEA ile ilgili kampanyalarla ilgilenmiş kişileri direkt hedefleyebiliyoruz.

Google Başarı Hikayeleri arasına girmemizi hem Search Engine Marketing ekibiyle hem de müşterilerimizle iyi ilişkiler kurmamız sağladı diyebiliriz. YouTube reklamları Türkiye pazarına girdiğinden beri yaptığımız kampanyalarla, aldığımız akıllı risklerle ve sektördeki hızlı değişime hemen ayak uydurmamızla adımızdan söz ettirdik. Kısacası güzel bir ekiple verimli çalışmalarımız sonucunda bu başarıyı elde ettik. Teşekkür ederiz! ☺