Adphorus ile Webit Advertising Effectivess Panelindeydik

6-7 Kasım 2013′te gerçekleşen Webit Congress‘de Adphorus‘un kurucusu ve aynı zamanda PUBLIK kurucu ortaklarından biri olan Volkan Çağsal, Facebook Ad Optimization & Social CRM konulu sunumuyla “Advertising Effectiveness” konulu panele katıldı.

Layla Pavone (Isobar Communications) moderatörlüğünde yapılan panelde; Tony Evans (Facebook), Piet Hein van Dam (Wakoopa), Volkan Çağsal (Adphorus) ve Owen West (ComScore) Reklamcılığın Etkililiği üzerine konuştular.

İşte etkinlikten fotoğraflar…

Facebook Conversion - oCPM

Facebook Conversion Ölçümü ve oCPM

Facebook, geçtiğimiz günlerde reklam platformuna “Conversion Tracking” desteği ekledi. PUBLIK’in kuruluşundan itibaren Facebook kampanya optimizasyonlarımızı Facebook Ads API üzerinden yaptığımız için biz tüm kampanyalarımızda conversion takibi zaten yapabiliyorduk, ancak bu yenilik, dışarıdan yapılamayacak bazı avantajlar ile ve yan ürünü oCPM ile beraber geldiği için, tüm Facebook reklam kampanyaları için ciddi bir önem taşıyor.

Facebook Conversion Tracking şu an tüm reklam hesapları için aktif hale getirilmiş durumda. Facebook Ads Manager, Power Editor veya API üzerinden destekleniyor. Conversion Tracking’i kullanmak için öncelikle Facebook üzerinden bir conversion kodu yaratıp, bunu reklam yapacağınız sitede conversion’ın gerçekleştiği sayfaya eklemeniz gerekiyor.

Devam…