Foursquare Kreatif Direktörü Swen Graham Digital Age Summit 2015’teydi.

12-13 Mayıs tarihlerinde Raffles İstanbul’da düzenlenen “Think Logical, Act Digital” temalı Digital Age Summit 2015 birbirinden özel konuşmacıların katılımıyla tamamlandı. Dikkat çeken oturumlardan birisi de Foursquare Kreatif Direktörü Swen Graham’ın “Understanding Mobile Signals to Connect the Physical & Digital Worlds” sunumuydu.

Swen Graham, fiziksel ve dijital dünyada sinyallerin önemi üzerine bir sunum yaparak dijital uygulamalar ve kullanıcı eğilimleri ile ilgili güncel bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Foursquare’e ait ilginç dataları paylaşan Graham, dünyada 65 milyon lokasyondan 7 milyar check-in yapıldığını ve 85 bin yazılımcının Foursquare için çalıştığını söyledi.

Daha önce blogumuz üzerinden paylaştığımız İstanbul’un check-in haritasının görselleştirilmiş hali yine büyük bir ilgi gördü. Ayrıca Graham, yaptığı sunumda New York City ve Tokyo lokasyon paylaşımlarını karşılaştırdı.

Ardından High Line parkının check-in datalarını paylaşan Graham, GPS sinyalleriyle Foursquare’in kullanıcıların yaptıkları check-in verilerini işleyerek haritalardaki bilgileri sadece nokta olarak değil yükseklikleri ve derinlikleriyle birlikte yorumladığını anlattı. Foursquare’in siz arama yapmasanız bile ilgilendiklerinizi geçmiş ziyaret verilerinizi göz önünde bulundurarak size uygun spesifik önerilen sunduğuna değindi.

Artık uygulamaların ihtiyaca yönelik olduğundan bahseden Graham, insanların Foursquare ve Swarm ile beğenilerini ekleyerek hem kendilerini hem de bulundukları yerleri tanımladıklarını söyledi.

Swen Graham’ın Digital Age Summit 2015’te yaptığı sunumu kaçırdıysanız veya yeniden izlemek isterseniz buradan izleyebilirsiniz. Foursquare ve Swarm hakkında detaylı bilgi almak isterseniz foursquare@publik.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

 

Swarm’a mesajlaşma özelliği geldi!

Foursquare’deki sosyal etkileşimi bir adım daha ileriye taşıyan uygulama Swarm, dün gece gelen güncellemeyle birlikte özel mesajlaşma özelliğini hayata geçirdi.

Daha önce kullanıcıların, profillerine telefon numaralarını ekleyip ya da Facebook hesabını bağlayarak uygulama dışında iletişim sağladıkları uygulama, sosyal rehber görevi de görüyordu. Gelen yeni özellikle kullanıcılar, uygulama içerisinde arkadaşlarıyla birebir veya grup sohbetleri ile iletişime geçebilecek. Üstelik bu özellik Swarm’da olmayan arkadaşlarla da çalışıyor.

Mesajlaşma özelliğinin gelmesiyle plan sekmesinin kalkmış olması dikkatleri çekiyor. Bu özellik ile kullanıcılar planlarını tüm arkadaş listesi ile paylaşabiliyorlardı. Yeni sürümde birebir veya toplu grup mesajlaşmasının yanısıra, yakındaki tüm arkadaşlara giden mesaj özelliği de eklendiği için aslında plan yapma özelliğinin yerini dolduruyor.

Bir diğer yenilik ise check-in butonunun yeri! Şimdiye kadar Swarm’da hep sağ üstte bulunan check-in butonu artık altta ve ortada yer alıyor.

Biz PUBLIK olarak bu yeni haline hemen alıştık, çok da beğendik. Güncelleme hem iOS hem de Android işletim sistemlerine geldi. Hemen siz de deneyin!