Swarm’a mesajlaşma özelliği geldi!

Foursquare’deki sosyal etkileşimi bir adım daha ileriye taşıyan uygulama Swarm, dün gece gelen güncellemeyle birlikte özel mesajlaşma özelliğini hayata geçirdi.

Daha önce kullanıcıların, profillerine telefon numaralarını ekleyip ya da Facebook hesabını bağlayarak uygulama dışında iletişim sağladıkları uygulama, sosyal rehber görevi de görüyordu. Gelen yeni özellikle kullanıcılar, uygulama içerisinde arkadaşlarıyla birebir veya grup sohbetleri ile iletişime geçebilecek. Üstelik bu özellik Swarm’da olmayan arkadaşlarla da çalışıyor.

Mesajlaşma özelliğinin gelmesiyle plan sekmesinin kalkmış olması dikkatleri çekiyor. Bu özellik ile kullanıcılar planlarını tüm arkadaş listesi ile paylaşabiliyorlardı. Yeni sürümde birebir veya toplu grup mesajlaşmasının yanısıra, yakındaki tüm arkadaşlara giden mesaj özelliği de eklendiği için aslında plan yapma özelliğinin yerini dolduruyor.

Bir diğer yenilik ise check-in butonunun yeri! Şimdiye kadar Swarm’da hep sağ üstte bulunan check-in butonu artık altta ve ortada yer alıyor.

Biz PUBLIK olarak bu yeni haline hemen alıştık, çok da beğendik. Güncelleme hem iOS hem de Android işletim sistemlerine geldi. Hemen siz de deneyin!